Newsletter

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach w serwisie podaj nam swój adres e-mail:

 

FKF czyli kim jesteśmy?

Forum Komunikacji Finansowej (FKF) jest platformą komunikacji instytucji finansowych z rynkiem. Jest punktem wymiany informacji o usługach i wynikach biznesowych instytucji finansowych. Jej pomysłodawcami są Fundacja InternetPR.pl i reprezentanci czołowych instytucji finansowych w Polsce. Istotnym podkreślenia jest jednak fakt, że Platforma FKF jest od początku powstania ciałem całkowicie niezależnym. Inicjatywa utworzenia FKF wynikała z chęci wypracowania schematu przekazywania interesariuszom instytucji finansowych czystych, obiektywnych i łatwo dostępnych (zgromadzonych w jednym miejscu) informacji biznesowych.

 

Forum zostało powołane i funkcjonuje w ramach Fundacji InternetPR.pl*, której głównym celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat public relations i integracja środowiska zawodowego.

Dla kogo działamy

Celem Forum Komunikacji Finansowej jest wypracowanie jednolitych standardów informacyjnych (dotyczących osiąganych przez banki i inne instytucje finansowe wyników biznesowych) dla klientów, dziennikarzy, analityków, inwestorów i szeroko pojętego otoczenia rynkowego.

Misja i cel działania

Misją FKF jest zbieranie rzetelnych informacji oraz pormocja przejrzystości komunikacyjnej instytucji finansowych. Za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej (http://www.fkf.pl/) udostępniamy mediom, klientom i innym interesariuszom aktualne informacje z działających na polskim rynku firm z branży usług finansowych. Dodatkowo celem FKF jest prowadzenie działań informacyjnych nt. różnorodności usług i produktów polskich instytucji finansowych.

 

Docelowo witryna internetowa FKF stanie się centrum informacji dla wszystkich zainteresowanych mediów i klientów. Na bieżąco będzie prezentować najpopularniejsze i najczęściej poszukiwane dane na temat rynku bankowego, takie jak liczba rachunków, kart płatniczych, kont internetowych, placówek bankowych, bankomatów, etc. W dalszym etapie Platforma zostanie rozszerzona o kolejne segmenty rynku finansowego.

 

Inicjatywa FKF wpisuje się w działania informacyjne i edukacyjne, skierowane do społeczeństwa i mediów. Naszym celem jest podejmowanie działań zapobiegających dezinformacji opinii publicznej oraz prowadzenie dialogu z mediami. Forum ma realną szansę stać się wiodącym nośnikiem wiedzy zarówno dla klientów, inwestorów jak i przedstawicieli mediów.

Nasi Partnerzy i Uczestnicy

Partnerem medialnym FKF w Internecie jest portal finansowy Bankier.pl – czołowy portal finansowy w Polsce, największe w polskim Internecie źródło informacji gospodarczej.

 

Partnerem internetowym Forum jest firma Ideo Sp.z o.o. (www.ideo.pl). Firma działa na rynku usług i technologii internetowych dostarczając skuteczne i konkurencyjne rozwiązania w obszarze e-marketingu, e-biznesu oraz e-PR. Ideo specjalizuje się w kompleksowej obsłudze kampanii promocyjnych, zaawansowanym pozycjonowaniu wraz z audytem poprzedzającym i bieżącym oraz analizach usability serwisów internetowych. W portfolio spółki znajdują się zarówno serwisy korporacyjne, transakcyjne jak i kreatywne serwisy produktowe z funkcjami prospołecznościowymi. Dzięki proaktywnej postawie doradczej i ciągłemu rozwijaniu autorskich systemów
informatycznych. Ideo może pochwalić się obsługą ponad 300 zadowolonych klientów.

 

W pracach Forum doradzają i uczestniczą też rzecznicy prasowi i pracownicy działów marketingu i PR czołowych polskich banków.

Założyciele FKF

Założycielem FKF jest Fundacja InternetPR.pl

 

InternetPR.pl to wortal i lista dyskusyjna skupiająca największą internetową społeczność specjalistów public relations w Polsce – blisko 2500 osób. Uzyskanie osobowość prawnej miało na celu rozwinięcie podejmowanych działań, a także podjęcie nowych projektów. Fundacja została założona w 2005 roku przez osoby, które zakładały i dotychczas rozwijały portal i listę dyskusyjną. Wśród Fundatorów są m.in. członkowie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Związku Firm Public Relations.

 

Fundacja internetPR.pl
ul. Ursynowska 34/2
02-605 Warszawa

 

KRS 0000241687
REGON 140269179
NIP 526-290-58-39

Partnerzy

 

 


 
powered by: edito cms copyright © 2006 Forum Komunikacji Finansowej wstecz do góry start projekt i realizacja: ideo